PYM 2022 I Dzień 2.

PYM 2022 I Dzień 2.

Już od samego rana w trasie iii ruszamy do centrum! Rozpoczęliśmy ten dzień od Eucharystii w popijarskim kościele. Przewodniczył jej o. Mariusz Kożuchowski. 

Wygłosił do nas również homilię, w której przypomniał nam, że Bóg jest pełen miłosierdzia i nas kocha. – Wszystko, czego doświadczamy, jest prezentem od Boga. Nasza podróż, nasze spotkanie, nasze relacje, to wszystko prezent od Boga. Boga, który jest źródłem życia wiecznego – podkreślił o. Mariusz. Międzynarodową atmosferę podczas Eucharystii wprowadził zespół muzyczny, który zaśpiewał Jesus Christ, You are my life, porwali tłumy. 

Animatorzy rzeszowscy zadbali, by zwiedzanie najważniejszych punktów miasta nie było nudne i przygotowali mini grę miejską. W każdym punkcie na uczestników czekał animator, który krótko opowiadał o miejscu, a następnie przekazywał informację o zadaniu do wykonania. Efekty możecie znaleźć w naszej galerii. 

Popołudnie spędziliśmy w liceum Sióstr Pijarek, gdzie wysłuchaliśmy pierwszej konferencji pt. "I am Human", którą wygłosił dla nas o. Carles Gil, Asystent Generalny dla Europy. O. Carles zaznaczył, że bycie człowiekiem oznacza być jak Jezus. – To bycie razem, to bycie wspólnotą. To my jesteśmy odpowiedzialni za zaproszenie młodych ludzi na takie wydarzenia jak to, to my jesteśmy odpowiedzialni, by dzielić się z nimi naszą radością. 

Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, co wydarzy się tego wieczoru. Animatorzy rzeszowscy rozgrzali scenę i publiczność, zapraszając na wieczorną imprezę same gwiazdy muzycznej estrady! Pod okiem Agaty Chmiel powstały niesamowite choreografie, które porwały wszystkich do tańca na caaaały wieczór.