Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

PYM – Spotkanie Młodzieży Pijarskiej – Nitra (SK) 2019

1 lipca o 10:007 lipca o 19:00

Wydarzenie Nawigacja

pym2019_logo_a
  1. Co? Gdzie? Kiedy?

PYM2019 to międzynarodowe spotkanie MŁODZIEŻY PIJARSKIEJ, będące wydarzeniem inspirującym młodych do życia pełnego chrześcijańskiej radości, inspirującym do działania: odkrywania i realizowania powołania.

PYM2019 to wydarzenie, któremu patronuje św. Józef Kalasancjusz.

PYM2019 będzie miało miejsce w Nitrze na Słowacji od 1 do 7 lipca 2019.

  1. Dla kogo propozycja?

PYM2019 kierujemy do młodzieży w wieku licealnym i starszej – dziewczyn i chłopaków zaangażowanych w życie pijarskich dzieł (szkół, parafii, świetlic…) Spodziewamy się, że w spotkaniu weźmie udział ok. 300 młodych ludzi z Austrii, Białorusi, Czech, Węgier, Włoch, Polski, Rumunii, Słowacji i Hiszpanii.

  1. Rozpoczęcie, dojazd i zakończenie

Rozpoczęcie tegorocznego PYMu w poniedziałek 1 lipca wieczorem. Pierwszymi punktami będą: kolacja i spotkanie integracyjne. Dojazd do Nitry jest organizowany z Krakowa. Wyjazd spod Liceum Zakonu Pijarów 1. lipca br. o 8.30. Zakończenie spotkania planowane jest na 7. lipca ok. godz. 12.00. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

  1. Koszt – 250PLN i 75EURO

Kwota ta uwzględnia koszty przejazdu: Kraków – Nitra – Kraków, wyżywienie, wycieczki. Zawsze istnieje możliwość zwrócenia się do miejscowego duszpasterza z prośba o dofinansowanie wyjazdu. Najważniejsze jest byś miał możliwość przyjazdu i by koszty nie były dla Ciebie przeszkodą.

  1. Warunki pobytu i program

Zakwaterowanie i wyżywienie zapewni szkoła pijarska w Nitrze. Materac/karimata oraz śpiwór – to wszystko w wygodnych i przestronnych salach lekcyjnych sprawi podniesienie komfortu wypoczynku. W programie PYM2019 znajdziesz coś dla ducha (Msza św., modlitewne czuwania, warsztaty, konferencje i spotkania) i coś dla ciała (wypoczynek nad Balatonem, rozgrywki sportowe, wiele zabawy i radości).

  1. Zgłoszenia

Termin zgłoszeń dla grupy polskiej mija: 30 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane przez Twojego duszpasterza.

  1. Co zabrać?

Na PYM2019 należy zabrać: dokument tożsamości (paszport bądź dowód osobisty) oraz legitymację szkolną, legitymację EKUZ, rzeczy osobiste, jeśli jesteś lektorem: komżę lub albę, instrumenty muzyczne – jeżeli na jakimś grasz, notatnik, wygodne buty na spacery, obuwie zamienne, strój sportowy i kąpielowy. Zabieramy śpiwór i karimatę (materac).

To zdjęcia z ubiegłorocznego PYMu, który miał miejsce w Nagykanizsa na Węgrzech.

A tak było na PYMie w 2017 roku w Strážnicach.

Szczegóły

Start:
1 lipca o 10:00
Koniec:
7 lipca o 19:00

Miejsce

Nitra, Słowacja (Republika Słowacka) + Google Map