16 SMP – dzień 2

16 SMP – dzień 2

Drugi dzień naszego pijarskiego spotkania rozpoczęliśmy wczesnym rankiem modlitwą w grupach. Potem standardowo był czas na śniadanie, a zaraz po nim mieliśmy przyjemność wysłuchać konferencji p. Anny Golędzinowskiej. Poruszyła ona tematy związane z wiarą,miłością,marzeniami i mocą przebaczenia. Historią swojego życia udowadnia nam, że pomimo wielu przeszkód i krzywd jakich doświadczamy możemy liczyć na pomoc od Boga, który przyjdzie nawet jeśli go nie wzywamy – wystarczy mu tylko otworzyć drzwi naszego serca. Przebaczenie tych krzywd jest trudne,ale jeśli będzie z nami Bóg z pewnością się to nam uda, a rany po nich zostaną zagojone.
Kolejnym punktem programu było spotkanie w grupach osób z różnych miast. Uczestnicy mieli możliwość podzielenia się wzajemnymi odczuciami związanymi ze spowiedzią.
O godzinie 12 nadszedł czas na obiad, po którym mieliśmy czas wolny na integrację ze swoimi grupami. Większość udała się na rynek krakowski, aby móc wraz ze znajomymi miło spędzić czas poznając uroki miasta.
Późnym popołudniem gościliśmy ks.bp Krzysztofa Nitkiewicza, którego niektórzy poznali już podczas ŚDM. Ksiądz Biskup w bardzo przejrzysty sposób wytłumaczył nam m.in. sens dekalogu. W trakcie wykładu w myślach słuchaczy powstało wiele pytań, na które biskup udzielił jasnych i konkretnych odpowiedzi. Na tym jednak nie skończyło się spotkanie z biskupem, ponieważ przewodniczył on także w Eucharystii.
Po smacznej kolacji jedni udali się na wieczór filmowy, drudzy na warsztaty muzyczne, a jeszcze inni wybrali odpoczynek.
22.00- był to czas rozpoczęcia kolejnej konferencji, którą tym razem wygłosił sam organizator – o.Tomasz Abramowicz. Mowa ta dotyczyła mocy sakramentu mocy i pojednania, do którego można było przystąpić podczas czuwania. Adoracje prowadził o. Mariusz Rabczak, a o oprawę muzyczną jak zwykle dbała p. Gabriela Wąsacz wraz z nowo powstałym chórem. Czuwanie trwało do późnych godzin nocnych.
Z pewnością można stwierdzić, że był to niezwykle intensywny dzień.

Zobacz zdjęcia – https://goo.gl/photos/dD6aHfRtq2NRV8hs7