#Calasanz2016: dzień piąty

#Calasanz2016: dzień piąty

Pobyt Młodzieży Pijarskiej w Bolszewie dobiega końca. Ostatni dzień na Kaszubach był okazją do wzruszeń, radości i podziękowań…

Ostatni dzień w Bolszewie rozpoczął się dopiero o godzinie 10.00 katechezą w języku angielskim, którą wygłosił dk. Rafał Stenka. Po niej uczestnicy mieli okazję spotkać się w małych grupach, by podzielić się swoim doświadczeniem wiary. O godzinie 12.00 w ArtParku rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył o. Jacek Stępień, proboszcz parafii Bolszewo a kazanie wygłosił o. György Keserű, pijar, który przyjechał z grupą młodzieży z Węgier. Po Eucharystii nie zabrakło po niej podziękowań dla władz samorządowych, Policji, Straży, sponsorów, dzięki którym ŚDM Bolszewo było możliwe do zrealizowania. Gorącym aplauzem młodzież podziękowała Rodzinom, które przyjęły w swoich domach pielgrzymów.
Później uczestnicy udali się na obiad. Dla wielu była do ostatnia chwila w rodzinach, które ich gościły.
O godzinie 16.00 rozpoczął się Festiwal Młodych w Bolszewie. W programie miały miejsce min. występy uczestników ŚDM Bolszewo, koncert Weroniki Korthals, występ chóru Gaudeamus i orkiestry Gminy Wejherowo. Zabawa trwała do samego wieczoru. Ostatnim punktem programu było przemówienie Pana Henryka Skwarło, Wójta Gminy Wejherowo, który dziękował młodzieży za przybycie na Kaszuby oraz życzył dobrego czasu na ŚDM w Krakowie.
Przed północą uczestnicy ŚDM Bolszewo zgromadzili się na dworcu PKP w Wejherowie, gdzie po raz pierwszy zatrzymał się pociąg EIP Kafarnaum – zwany potocznie Pendolino. Wszystkie 396 miejsc w składzie pociągu zostały zapełnione przez pijarskich pielgrzymów, którzy udali się do Krakowa.