ŚDM w Bolszewie

ŚDM w Bolszewie

Dni w Diecezji podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 to czas, podczas którego młodzi ludzie z całego świata są goszczeni w Polskich diecezjach. Ten etap rozpoczyna się 20 lipca, a kończy 25 lipca 2016 roku.
Zapraszamy młodzież kalasantyńską (związaną ze św. Józefem Kalasancjuszem) do spędzenia Dni w Diecezji w pijarskiej Parafii w Bolszewie (Archidiecezji Gdańskiej).

Bolszewo to miejscowość znajdująca się na północy Polski, w pięknym regionie Kaszub. Jest atrakcyjnie położona: niedaleko są Morze Bałtyckie i jedno z najpiękniejszych miast świata – Gdańsk. Bolszewo jest blisko do Wejherowa i Gdyni, urokliwych miast, związanych z tradycją i Chrześcijaństwem.

Miejscem naszego spotkania w Bolszewie będzie Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie pracują pijarzy. Młodzież będzie goszczona w rodzinach parafii.

Ramowy i poglądowy plan:
20 lipca – Dzień przyjazdu
21 lipca – Dzień poznawania regionu
22 lipca – Dzień poznawania regionu
23 lipca – Dzień spotkania grup goszczących w diecezji (Gdańsk)
Litania Narodów
Eucharystia Posłania
Festiwal Młodych
24 lipca – Dzień w parafii
25 lipca – Dzień posłania do Krakowa

Więcej informacji na www.calasanz2016.com

Noclegi: generalnie u rodzin (niektórzy wolontariusze w gimnazjum lub w kolegium)

Uczestnicy: młodzież w wieku 16-30 związana z pijarskim duszpasterstwem (parafie, szkoły, świetlice, pielgrzymki i wyjazdy, znajomości itd…). Aby uczestniczyć w spotkaniu trzeba dokonać zgłoszenia przez duszpasterza lokalnego. Jeżeli z jakiś powodów nie masz możliwości przyjazdu do Bolszewa z którąś z grup pijarskich skontaktuj się bezpośrednio z biurem organizacyjnym: duszpasterstwo(a)pijarzy.pl

Jak się zapisać? Zgłoś się do duszpasterza lokalnego. Uwaga – ilość miejsc ograniczona.

Koszt: dla uczestników – 200 PLN; dla liderów, wolontariuszy i opiekunów – 50 PLN.
Uwaga! 30 EURO z wpłat od każdego pielgrzyma przybywającego na teren Archidiecezji Gdańskiej zostanie przekazane do kasy diecezji.
Koszt udziału w ŚDM w Bolszewie obejmuje: wyżywienie, nocleg, pakiet pielgrzyma – nie zawiera przejazdu do Bolszewa i Krakowa.

Dojazd do Bolszewa i do Krakowa – przejazd do Bolszewa organizuje każdy z duszpasterzy lokalnych. Dojazd z Bolszewa do Krakowa jest w trakcie organizacji. Planujemy wspólny przejazd dla grup będących w Bolszewie nadzwyczajnym pociągiem TLK Kalasancjusz. Najprawdopodobniej będziemy korzystać z usług PKP Intercity. Archidiecezja Gdańska na początku marca poda szczegóły.