Młodzież Pijarska na ŚDM Kraków 2016

Młodzież Pijarska na ŚDM Kraków 2016

Zapraszamy polskie grupy Młodzieży Pijarskiej na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Proponujemy zakwaterowanie w naszych krakowskich szkołach: gimnazjum i liceum. Dzięki temu do południa pielgrzymi wspólnie wezmą udział w Eucharystii, wysłuchają katechez. Po południu wezmą udział w programie ogólnym i wydarzeniach centralnych. Będą także mogli udać się razem na czuwanie i Eucharystię z papieżem.

Warunkiem zakwaterowania w Rakowicach jest przyjazd na cały tydzień (od 25 do 31 lipca).

Uwagi organizacyjne:

Koszt składa się z trzech części:
1. proponujemy wykup pakietu A2: 590 PLN; Ta kwota może być obniżona o 10%, gdy grupa zarejestruje się przez Diecezjalne Centrum ŚDM;
2. dodatkowo każdy uczestnik składa się na Fundusz Solidarnościowy: min. 10 EURO.
3. grupy nocujące w naszych szkołach będą musiały wnieść opłatę za śniadania: 50 PLN.

Rejestracja: tylko przez duszpasterzy lokalnych. Jeżeli z jakiś powodów nie masz możliwości przyjazdu do Bolszewa z którąś z grup pijarskich skontaktuj się bezpośrednio z biurem organizacyjnym: sdm@calasanz2016.com

Wyżywienie: śniadania będą organizowane przez krakowskich wolontariuszy; obiady i kolacje są zapewnione w ramach wykupionego pakietu A2.

Uczestnicy: młodzież w wieku 16-30

Dzień Kalasantyński – zapraszamy całą Młodzież Kalasantyńską zgromadzoną na ŚDM Kraków 2016 dnia 27 lipca 2016 roku do Miasteczka Kalasantyńskiego na Mszę Świętą, wspaniałą zabawę, zapierające dech w piersiach koncerty oraz wspólne przeżycie Dnia Kalasantyńskiego jako spotkanie w ramach ogromnej kalasantyńskiej wspólnoty (ok. 1000 młodzieży z zagranicznych grup pijarskich). Dodatkowo obecni będą Przełożeni Generalni wspólnot zakonnych, które powstały zainspirowane dziełem św. Józefa Kalasancjusza, na czele z Ojcem Generałem Zakonu Pijarów.
Czas: 27 lipca 2016 roku, 16:00 – 22:00
Miejsce: Kraków „Wieczysta” – Miasteczko Kalasantyńskie (Klub Sportowy “Wieczysta” oraz Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej, ul. Meissnera 20).
Program: wspólna Eucharystia, Kalasantyński Festiwal Młodych (koncerty, świadectwa, pantomimy), zabawa chrześcijańska.