Bolszewo przygotowuje się do ŚDM

Bolszewo przygotowuje się do ŚDM

W Bolszewie trwają przygotowania do ŚDM. Wyjątkowym wydarzeniem była peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży, która miała miejsce 10 i 11 grudnia. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni oraz przyjaciele bolszewskiej wspólnoty pijarów, a także przedstawiciele Młodzieży Pijarskiej z Elbląga i Krakowa.

10 grudnia br. o godzinie 17.30 Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz Ikona Salus Populi Romani zostały powitane przez proboszcza o. Jacka Stępnia. Pierwszą grupą parafialną, która czuwała przy znakach były dzieci pod przewodnictwem o. Andrzeja Skrzeka i Scholi „Dzieci Kalasancjusza”, którą prowadzi p. Agnieszka Zielonko. Po modlitwie i żywiołowym śpiewie miejsce przy krzyżu i ikonie zajęła wspólnota „Nasyceni Duchem Świętym” razem ze swoim duszpasterzem o. Piotrem Różańskim. O godzinie 21:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył o. Radosław Boboń. Przy ołtarzu zebrała się młodzież parafii a także goście, m.in. młodzież salezjańska. Przedłużoną formą modlitwy, która trwała do północy, było czuwanie, w trakcie którego wierni mogli przystąpić do sakramentu pokuty w ramach tzw. „Nocy Konfesjonałów”.

Drugi dzień peregrynacji rozpoczął się wcześnie, bo o 5:45 Roratami ku czci Matki Bożej. O 9:00 świątynia ponownie wypełniła się wiernymi. Przy krzyżu i ikonie zgromadziły się osoby chore i starsze, którym został udzielony także sakrament namaszczenia chorych. Mszy przewodniczył o. Tomasz Abramowicz.
Także społeczność Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II miała okazję oddać cześć symbolom. Młodzieży zgromadzonej na auli wolontariusze ŚDM przedstawili historię spotkań, zaprezentowali logo i hymn a także pomodlili się w intencji przyszłorocznego wydarzenia.
W ramach peregrynacji odbyło się spotkanie rodzin, które przyjmą do swoich domów młodzież za kilka miesięcy.
Po godzinie 17:00 przedstawiciele parafii na czele z Ojcem Proboszczem pożegnali krzyż i ikonę Światowych Dni Młodzieży.