15. SMP – Program wydarzenia

15. SMP – Program wydarzenia

Co Organizatorzy zaplanowali na ten rok? Jak spędzę czas od 15:30 w sobotę albo o 19 w piątek? Czy są jakieś nowości w programie dla… np. studentów? 😉

Ramowy program Spotkania

9 X – piątek

Od 17.00 – przyjęcie grup
19.00 – kolacja (hol liceum)
20.00 – uroczyste rozpoczęcie 15 SMP; powitanie i prezentacja grup
22.00 – konferencja (o. Jacek Wolan SP) i czuwanie modlitewne; okazja do spowiedzi (sala gimnastyczna gimnazjum)
23.30 – cisza nocna

10 X – sobota

8.00 – śniadanie (hol liceum)
9.00 – czas pielgrzymowania – Z Maryją ku Miłosierdziu
14.15 – obiad
Warsztaty muzyczne dla Śpiewaków SMP
Próby do Przeglądu
16.00 – konferencja z możliwością zadawania pytań (s. Anna Oszczyk MChR i ks. Marek Poryzała)
18.00 – EUCHARYSTIA (hol liceum)
19.15 – Przegląd Piosenki Religijnej
20.30 – kolacja w liceum
21.00 – zabawa chrześcijańska
czuwanie modlitewne i wieczór świadectw
0.00 – cisza nocna

11 X – niedziela

7.30 – modlitwa poranna (w grupach)
8.00 – śniadanie
9.30 – EUCHARYSTIA (o. Prowincjał Józef Matras SP – kościół pw. MB Ostrobramskiej Kraków-Wieczysta)
11.30 – uroczyste zakończenie 15 SMP 🙁
12.00 – obiad, rozjazd Ramowy program SMP 2015

Szczegóły wydarzeń

Piątkowa Prezentacja Grup: w tym roku każda z grup jest proszona o przygotowanie piosenki bądź pantomimy (krótka – błagamy), w której uczestnicy przedstawią swoje rozumienie hasła tegorocznego SMP: CZYŚCI – PRZEZROCZYŚCI lub BŁOGOSŁAWIENI CZYSTEGO SERCA ALBOWIEM ONI BOGA OGLĄDAĆ BĘDĄ.

Oprócz tego każda grupa przywozi ze sobą transparent (np. flagę wykonaną z prześcieradła) na której zostanie zwizualizowane hasło.

Przegląd Piosenki Religijnej: tradycyjne będzie miał miejsce w sobotę wieczorem. Każda z wcześniej zgłoszonych grup może zaprezentować program muzyczny – w tym roku nowość – TYLKO JEDEN UTWÓR. UWAGA! WYSTĘP MOŻE TRWAĆ NAJWYŻEJ 10 MINUT! Zachęcamy by występ był połączony z tańcem, którego możecie nauczyć wszystkich uczestników. Zgłoszone grupy będą miały możliwość przeprowadzenia próby z akustykiem w wyznaczonym czasie (ok. 20 min.).

Tegoroczni GOŚCIE SMP: Z radością wysłuchamy i będziemy mieli okazję zadać pytania s. Annie Oszczyk i ks. Markowi Poryzale. Kim są i o czym będą mówić?

  • s. Anna Bałchan – Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej
    siostra_01
  • ks. Marek Poryzała – kapłan wielkiego serca, w którym szczególne miejsce zajmują wykluczeni i ograbieni z miłości. Przez wiele lat był katechetą, pracującym z trudną młodzieżą a od kilku lat nazywają go duszpasterzem „tirówek” bo jest duszpasterzem młodych i zagubionych moralnie. Zajmuje się m.in. spowiadaniem prostytutek szukających klientów w Częstochowie i okolicach. Prowadzi także stronę www.grzechy.com. Ukończył podyplomowe studia z zakresu Seksuologia Kliniczna w Warszawie w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.
    Na temat grzechu seksoholizmu mówi: „Moc Pana Jezusa Miłosiernego jest bezgraniczna i ocala nas od katastrofy przegrania życia. Teraz jest czas i konieczność zaglądnięcia do swego wnętrza – do „sanktuarium swej duszy”, aby przemyśleć i stwierdzić, czy nie zeszliśmy przypadkiem z drogi Jezusa.”
    poryzała

Czas wolny podczas SMP: generalnie go nie będzie, więc nie planuj wyjścia do Parku Wodnego.

Strefa ducha: piątkowy wieczór to nie tylko radość ze spotkania ale i czas na ożywienie wiary. Proponujemy konferencję i czuwanie podczas którego będziesz miał okazję przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Pamiętaj o porządnym rachunku sumienia. Natomiast sobotni wieczór (a właściwie noc) to czas uwielbienia. Każdy z nas ma za co dziękować Bogu. Zrób listę!

Tradycyjnie będziemy przeżywać Eucharystię w sobotę na holu liceum a w niedzielę w Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej.

STREFA SENIORA SMP: nowość! Zapraszamy młodzież starszą – studentów, którzy będą mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile korzystając ze specjalnie dla nich przygotowanych propozycji. Studentów-absolwentów prosimy o bezpośredni kontakt z o. Tomaszem Abramowiczem SP.