Z 7 krajów, 29 miast prosto do Horn!

Z 7 krajów, 29 miast prosto do Horn!

Grüß Gott!

Po męczącej, i dla wielu z nas, dość długiej podróży, wszystkim udało się dotrzeć do Horn w Austrii, gdzie odbywa się kolejne już spotkanie młodzieży– Piarist Youth Meeting.

W tegorocznej edycji wydarzenia biorą udział grupy z Austrii, Białorusi, Polski, Słowacji, Ukrainy, Włoch oraz Węgier. Pomimo że samych Pijarów nie ma w Austrii zbyt wielu, to organizacja spotkania stała się możliwa dzięki współpracy z innymi zgromadzeniami z Rodziny Kalasantyńskiej oraz spoza Niej m.in z OO. Kalasantynami czy SS. Poszukiwaczkami Uczniów. Głównym koordynatorem naszego spotkania jest polski Pijar, Ojciec Paweł Nejman, w Austrii znany jako Pater Paul.

Po wspólnej kolacji i pierwszych rozmowach udaliśmy się do sali teatralnej ośrodka Canisusheim, w którym, oprócz szkoły Bundesgimnasium, rezydujemy. Tam odbyło się otwarcie #pym2015, jak również prezentacja grup. Po salwach śmiechu (zdjęcia i wideo dodajemy poniżej 🙂 ) nadszedł czas modlitwy, a dokładnie nabożeństwa kalasantyńskiego. W ten sposób zakończyliśmy pierwszy dzień spotkania.

Tschüs!