Ujawniamy pierwsze informacje o PYMie w 2015!

Ujawniamy pierwsze informacje o PYMie w 2015!

Pewnie nie możesz się doczekać informacji na temat PYMu w 2015 roku… Nie wiesz gdzie, kiedy będzie, co będzie hasłem, dla kogo, co będziemy robić, co zabrać ze sobą, ile będzie kosztował, gdzie się zgłaszać… Oto śpieszymy z pomocą!

pym2015-horn-small

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w 2015 roku odbędzie się w Horn, w Austrii!

Co? Gdzie? Kiedy?

PYM 2015 jest międzynarodowym spotkaniem, w którym udział bierze młodzież z Europy Środkowej związana z pijarami. Celem spotkania jest przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

W Rio de Janeiro Papież Franciszek prosił młodych, aby ponownie odczytali błogosławieństwa ewangeliczne i uczynili z nich konkretny program dla własnego życia. Ojciec Święty zatwierdził tematy na trzy najbliższe lata, wytyczając w ten sposób etapy duchowego przygotowania, które doprowadzi młodych do obchodów międzynarodowego spotkania 
z Następcą Świętego Piotra, jakie odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Dlatego przewodnim hasłem tegorocznego PYM-u jest temat zaproponowany przez papieża Franciszka: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8).

Podczas spotkania będziemy mieć okazję do pogłębienia swojej więzi z Bogiem, nawiązania nowych przyjaźni. Poznamy kulturę innych krajów, różnice między narodami, ale również wzmocnimy się w przekonaniu, że łączy nas wiara i że wszyscy należymy do pijarskiej rodziny. Choć porozumiewamy się innymi językami, mamy wspólne tematy i z ufnością modlimy się do tego samego Boga.

To właśnie jest PYM 2015, który tym razem odbędzie się w Austrii, w Horn, w dniach od 25 do 31 lipca 2015 r.

Dla kogo?

Zaproszenie do udziału kierujemy przede wszystkim do młodzieży w wieku 16-21 lat. Oczekujemy około 200 uczestników z Białorusi, Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy, Włoch 
i Węgier. Oczywiście nie zabraknie młodzieży ze Austrii, którzy będą pełnić rolę gospodarzy 
i organizatorów.

Co w programie?

Głównym punktem spotkania jest Eucharystia, poza tym naszą wiarę pozwolą pogłębić poranne i wieczorne modlitwy oraz spotkania w grupach. Odbędą się również wycieczki: do Altenburga i Wiednia. Oczywiście nie zabraknie też czasu na wspólną zabawę!
Noclegi są zapewnione w szkole w Horn.

Co zabrać ze sobą?

Każdy uczestnik jest zobowiązany posiadać ważny paszport lub inny dokument pozwalający na przebywanie poza granicami kraju. Oprócz rzeczy osobistych i dokumentów potrzebny będzie śpiwór, karimata lub materac, sportowe ubranie do gier i strój kąpielowy. Jeśli grasz na jakimś instrumencie, zabierz go ze sobą. Pamiętaj, weź ze sobą telefon komórkowy z radiem i słuchawkami, ułatwi to tłumaczenie.

Cena

200PLN i 65€. Kwota uwzględnia koszty przejazdu z Kraków – Wiedeń – Kraków, wyżywienie, przejazdy na wycieczki po okolicy.
Prosimy też, dołącz do akcji PIJARSKI BILET DLA BRATA i przekaż dowolną kwotę na wsparcie Młodzieży ze Wschodu, która będzie uczestniczyła w tegorocznym PYM-ie a nie stać jej na całościowe pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu. Szczegóły w osobnym załączniku.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane przez Twojego duszpasterza. On będzie kontaktował się z biurem organizacyjnym. Awaryjna droga kontaktu bezpośredniego: o. Tomasz Abramowicz SP; e-mail: abramowicz@pijarzy.pl; kom.: 603 723 464.