Dzień pierwszy: mięsne powitanie!

Dzień pierwszy: mięsne powitanie!

O godzinie 17:00 Zespół Szkoł Zakonu Pijarów w Krakowie pękał w szwach od młodzieży zebranej na 14. już Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej. Młodzież pijarska z wielu miast, a nawet wielu krajów przyjechała do Krakowa, by wspólnie zastanowić się nad jednym z Błogosławieństw: „Błogosławieni ubodzy, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie”.

Po zakwaterowaniu i powitaniach ze znajomymi z minionych różnych pijarskich wyjazdów i imprez przyszedł czas na posilenie ciała – jedzenie pysznych kanapek przygotowanych przez animatorów krakowskich. O godzinie 20:00 rozpoczął się program powitalny. Głównym jego punktem były „Kuchenne Rewolucje”, podczas których Ojciec Rafał prawie-Gessler uczył gotować Ojca Tomasza i Grzegorza, a uczestnicy z różnych grup mogli swoimi regionalnymi specjałami podzielić się z innymi. W jadłospisie były oscypki, chleb z metką, mieszanka wedlowska, krówki, precle, chleb z wędliną węgierską i wiele innych smakołyków.

Po oficjalnym rozpoczęciu SMP i zapoznaniu się między sobą przeszliśmy na salę gimnastyczną Gimnazjum, gdzie odbyło się modlitewne czuwanie pokutne. Z okazji do spowiedzi skorzystało wiele osób. Po czuwaniu przyszedł czas na Adorację Krzyża.

_DSC2964