Dzień trzeci: „Nie wstydzę się Chrystusa”

Dzień trzeci: „Nie wstydzę się Chrystusa”

Ten dzień był pełen wrażeń. Młodzież doświadczyła radości ewangelizowania i wspólnej modlitwy a także radości podczas Przeglądu Piosenki Religijnej i zabawy chrześcijańskiej.

Przedpołudniowa część dzisiejszego programu była podobna do wczorajszego. Wygłoszono konferencje i wysłuchano zaproszonych gości, którzy opowiadali o akcji „Nie wstydzę się Jezusa!”. Po obiedzie Młodzież Pijarska przeprowadziła akcję ewangelizacji ulicznej na krakowskiego Rynku.  Akcja polegała na zapraszaniu do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu mieszkańców i turystów przebywających w Krakowie. W czasie tej akcji doszło do nieoczekiwanego spotkania z uczestnikami marszu ateistów i agnostyków. Zaskoczeni obecnością na Rynku rozentuzjazmowanej Młodzieży Pijarskiej, śpiewającej piosenki religijne,  ateiści stracili wiarę w sens swojej idei J Do ewangelizatorów dołączyli przypadkowi przechodnie, dzieląc ich radość i korzystając z zaproszenia do wspólnej modlitwy w świątyni przy Pijarskiej 2.

A wieczorem… Oj, działo się! Zabawa chrześcijańska połączona z przeglądem piosenki religijnej. Gościem specjalnym był Elvis Prestley.